Esileht P?evaraamat M?uramised B?nd Albumid S?nad Video Promo Kontakt
Terast mis hangund me hinge 10218 Tagasi
2005/10218 Nailboard Records
     

1. SISSEJUHATUS
2. VERESULASED
3. HUNDIRAEV
4. TERASETULI
5. MÕÕK
6. TERAST MIS HANGUND ME HINGE
7. METSAVIHA 1
8. METSAVIHA 2
9. PÕHJATUULTE POJAD JA TÜTRED
10. OMA LAULU EI LEIA MA ÜLES
  Terast mis hangund me hinge 10218
 
Need lood siin said esmakordselt plaadiridadele salvestatud 1999 a. lõpul, kui kolme mehe südameisse hangunud raev ei lasknud enam keldri prooviruumi miinuskraadides sündinud muusikal vaid iseenese meeli ülendada. Kuna võimalusi oli tol ajal veel napilt käes, siis jäigi Markuse, Andruse ja Silveri ponnistus imeväikseks, kuid siiski haljaks rauatükiks Eesti metallmuusikamaastikul.
Nüüd on ajad edasi läinud - muusikud on vahetunud, ideed tahenenud, võimalused avardunud, ning vanad lood on uues hiilguses teie ees, salvestatud, nagu nad kõlasid Metsatöllu meeltes juba aastaid tagasi.
„Terast mis hangund me hinge” on ürgse eestlase läbielamised kauge mineviku igavikupiiril ja võitlus iseendaks jäämise eest muistsetest aegadest tänapäevani, truu kaaslase - hundi, silme läbi. Ei hetkekski allaandmist algusest lõpuni välja. Südameisse hangunud teras, vanavanemate vägi ja oskused, pisarad, mis puhkenud üllusest, mitte kurbusest, kohtuvad kuulajas otsekui ürgne jõud ja hingesügav kõla. See kõik on ühtekuuluvustunne, mis seob teose üheks tervikuks, üheks mõõgapidemeks kokkusurutud rusikas.